, i , m
     
 
 

 

 

Urodzony 06.02.1972 roku w Dębicy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de Région de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Güntera Priesnera z Hochschule für Musik Nürberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach (1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie.

W latach 1987 - 1994 był członkiem następujących zespołów prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Był również członkiem zespołów: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego z Tarnowa, Jazz Quarrtett i wiele innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka Zakrockiego.

Jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Apeiron oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Lado.

Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Tomasz Stańko, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Justyna Steczkowska, Mateusz Pospieszalski, Janek Pospieszalski, Wojciech Waglewski, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Tworzywo sztuczne, Bassisters Orchestra, Maryla Rodowicz, Adam Otręba, Jurek Styczyński, m.bunio.s, Janusz Yanina Iwański, Fisz, Ania Dąbrowska, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Monika Brodka, Silver Rocket, Liroy, Pogodno, Kasia Nosowska, Antek Łazarkiewicz, Bogdan Kondracki, Novika, Karolina Kozak, Radosław Duda, Kamil Szuszkiewicz, Tomasz Gwinciński, Paweł Szpura, Adam Gzyra, Krzysztof Knittel, Piotr Bikont, Envee, D2,,Pogodno, Grzybobranie, Andrzej Smolik, Tomek Makowiecki, Gaba Kulka, Ada Fijał, Ania Wyszkoni, Maria Sadowska, Kasia Kowalska, Maciej Trifonidis Bielawski, Marcin Masecki, Maciej Moruś, Bartosz Weber, Krzysztof Topolski, Wojciech Mazolewski, Paweł Steczkowski, Wojciech Klich, Bartosz Waglewski, Piotr Waglewski, Maciej Turkowski, Bauagan, Andrzej Bonarek, Dagadana, Sublim, Maciej Cieślak, Levity, Toshinori Kondo, Japoto, Jacek Szymkiewicz, T.Love, Hey, BNNT, Kurws, Biff.

Jest członkiem zespołów: Saksofort, Baaba, Mitch and Mitch, Tołhaje, Sudodud, arszyn_duda, Profesjonalizm, Polonezy, Semafor Combo, 3D, WOR, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor.

Jako instrumentalista brał udział w nagraniach: Tołhaje - „A w niedziela rano”, Yak - „Do Przodu”, Baaba - „Warszawa: Ścieżka Dźwiękowa”, Bieszczadersi - „Rokofolkolędowanie”, Ludofoniarze - „Kolędnicy” i „Z kapelusza granie”, Cukunft - „Lider fun”, Wojciech Klich i Bardzo Orkiestra - „Przed drugą” i „Fantastyczne śpiewanie”, Ireneusz Socha i Piotr Czerny - „Mikrosłuchowiska”, Polish Artists Present Depeche Mode - „Master Of Celebration”, reż. Magda Łazarkiewicz - muzyka do filmu „Na koniec świata”, reż. Piotr Łazarkiewicz - muzyka do filmu "Samo niebo", reż. Leszek Marek Gałysz - muzyka do filmu "Bukolandia", Meritum - "Szcz", Baaba - "Poope Musique", Bassisters Orchestra - "Numer Jeden", "Kilka historii na ten sam temat" - Ania Dąbrowska, "Moje piosenki" - Monika Brodka, "L Nino vol. 1" - Liroy, "Jazz Fajny Jest" - Pink Freud, "Punk Freud" - Pink Freud, "Opherafolia" - Pogodno, "Tadeusz Sudnik & His Friends In Art" - Tadeusz Sudnik, "UniSexBlues" - Kasia Nosowska, "Daj mi chwilę" - Justyna Steczkowska, "Tak zwyczajny dzień" - Karolina Kozak, "Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki, Pink Freud - "Alchemia", "Kłam, proszę kłam" - Karolina Kozak, "W spodniach czy w sukience" - Ania Dąbrowska, "Baaba w Akwarium" - Baaba, "Tyle pragnień" - Maciej Turkowski, "Plac Zabaw" - Bauagan, Silver Rocket - "Tesla", "Nigdy więcej nie tańcz ze mną EP" - Ania Dąbrowska, "Nigdy więcej nie tańcz ze mną EP2" - Ania Dąbrowska, "Osiecka" - Kasia Nosowska, "Za Janasa" - Maryla Rodowicz, "Grzybobranie - Wojtek Mazolewski, "Offsesje 1" - Offensywa, "Hat, Rabbit" - Gaba Kulka, "Blackmail/Extortion" - Mitch and Mitch e seu combo, "Paris Tetris" - Paris Tetris, "Piosenka z głowy" - Monika Brodka, "Nowiutki plan" - Monika Brodka, "Rano ci opowiem" - Ada Fijał, "Pan i Pani" - Ania Wyszkoni, "Spis treści" - Maria Sadowska, Tołhaje - "The Witcher", Cukunft - "Itstikeyt / Fargangenheit", Mitch & Mitch with their Incredible Combo - "XXII Century Sound Pioneers", Arszyn/Duda - "ŚĘ", Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - "Wieża Ciśnień", Władysław Pogoda - "Kolędy z komody Dziadka Pogody", reż. Tomasz Siwiński muzyka do spektaklu "Mały czarny kwadrat", reż. Piotr Waligórski muzyka do spektaklu "Lis Filozof", reż. Filip Budweil muzyka do spektaklu "Sprawa Kamieniarza", reż. Michał Jaskulski muzyka do spektaklu "Pomiędzy", Novika - "Lovefinder", Dagadana - "Maleńka", Ania Dąbrowska - "Ania Movie", Baaba - "Disco Externo", Sublim - "Summerends", Ania Dąbrowska - "Ania Live EP", Ania Dąbrowska - "Bang Bang EP", Pink Freud - "Monster of Jazz", Cieślak i Księżniczki - "Tunes Of Early Spring", Levity - "Chopin Shuffle", reż Leszek Dobrucki muzyka do filmu - "Bohaterska papuga z psem", "The Dudes" - Tricphonix Street Band, "Moja krew" - Kowalska/Ciechowski, "Japoto" - Japoto, reż. Robert Drobniuch muzyka do sztuki - "Świetliki", "Baaba Kulka" - Baaba Kulka, "8" - Kasia Nosowska, "Chopin Chopin Chopin" - Profesjonalizm, reż. Xawery Żuławski - muzyka do serialu "Aida", D4D - "Who's Afraid Of?", Kamil Szuszkiewicz - "Prolegomena", Tołhaje - "Stereokarpaty", Pink Freud - audiobook - "Blade Runner. Czy androidy marzą o elektronicznych owcach", Baaba, Gabriela i Michał - "Piastelsi Ep", Marcin Masecki - "Polonezy", Kim Nowak - "Wilk", T.Love - "Old is Gold", Pink Freud - "Horse & Power", Pink Freud & Natu - "Yugopolis 2", BNNT - "Child Soldiers of Congo", Semafor Combo - "Semafor", Baaba - "The Wrong Vampire", Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek - "Portofino", Kasia Kowalska - "Już czas", Kurws - "Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu", Ireneusz Socha – "Shipbuilding", Biff - "Attenzione Bambino", Nina Nu - "Szepty", Baaba - "EasterChristmas", Warszawskie Combo Taneczne - "Przyznaj się", Paula i Karol - "Heartwash", Jerz Igor - "Mała płyta", Felix Kubin & Mitch & Mitch - "Maxi EP", Tolhaje - "Czereda", Hey - "Hey w Filharmonii Szczecin Unplugged", Heart & Soul - "Missing Link", Piotr Zioła - "Revolving Door", Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir - "1976: A Space Odyssey", Łukasz Zagrobelny - "U mnie maj", Ania Dąbrowska - "Dla Naiwnych Marzycieli", Warszawskie Combo Taneczne - "Dancing, Salon, Ulica", Jerz Igor - "Zimą", Monika Brodka - "Horses", Olivier Heim & Pictorial Candi - "Ballroom", Andrzej Bonarek - "Be free", Arszyn/Duda – "Automata", - Dembitzer - "1111 (alternative mix)", Magda Pasierska - "Mapa", Marcin Macuk - muzyka do serialu "BARON24", reż Bartek Ignaciuk - muzyka do filmu "Chomik", reż. Maciej Żak - muzyka do filmu "Supermarket", Aneta Groszyńska-Liweń - muzyka do sztuki "Żyd", New Cage - "Wszystko jutro".

Jako realizator dźwięku współpracował z takimi twórcami jak: Antek Łazarkiewicz i Justyna Steczkowska - muzyka do filmu „Na koniec świata”, Justyna Steczkowska - „Dzień i Noc”, Polish Artists Present Depeche Mode - „Master of Celebration”, Ludofoniarze - „Kolędnicy” i „Z kapelusza granie”, Patryk Zakrocki, Baaba, Pustki - „Warszawa: Ścieżka Dźwiękowa”, Produkcja zlecona przez Radio-Copernicus - "Energistic Radio", Jakub Kossakowski - muzyka do filmu "Drugie podejście", Wojciech Staroń - muzyka do filmu "Na chwilę", Leszek Marek Gałysz - muzyka do filmu "Bukolandia", Meritum - "Live" (singiel), Ireneusz Socha - „Sztetlach”, Stworywodne - "Black muds, bad big village", Meritum - "Szcz", Baaba - "Poope Musique", Jakub Piątek - do filmu "Wizyta", Grzegorz Koncewicz - do filmu "Exit", Mateusz Jarmulski - do filmu "Jeden", Rogiński/Masecki/Moretti - "2525252525", Polpo Motel - "Polpo Motel", muzyka do strony internetowej wirtualne Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Izabela Żółcińska - "Plus minus/Omnia Vidit", "Paris Tetris" - Paris Tetris, SzaZa - "Przed Poludniem Przed Zmierzchem", Cukunft - "Itstikeyt / Fargangenheit", Mitch & Mitch with their Incredible Combo - "XXII Century Sound Pioneers", Arszyn/Duda - "ŚĘ", Piotr Lachmann - "O złotych brutto", "Hera" - Hera, "Baaba Kulka" - Baaba Kulka, Frozen Bird - "Terry's Tale", Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - "Sejny Jazz Cooperative", Shofar - "Ha-Huncvot", Jacek Mazurkiewicz - "Day In The Life Of A City", Polpo Motel - "Cadavre Exquis", Arszyn/Duda – "Automata", muzyka do spektaklu - "Księga raju". ,

Masterował płyty m. in. takich artystów jak: Bolesław Błaszczyk - „Wieczór się zapada”, Ireneusz Socha - „Najduchy” i „Sztetlach”, Baaba - „Remixas Con gas”, Co - „!Comoc!”, Peepol/Ludzie - „Proffesioneller Klang”, Arka Noego - „A Gu Gu” (wersja ukraińska), Meritum - „Live” (singiel), Cukunft - „Lider fun”, Marana-tha - „Dzieci światłości”, Praca zbiorowa - „Krótki przewodnik po Triduum Paschalnym”, Patryk Zakrocki, Baaba, Pustki - „Warszawa: Ścieżka Dźwiękowa”, Stworywodne - "Black muds, bad big village", Meritum - "Szcz", Baaba - "Poope Musique", "Pobyć z Tobą" - Kana, Rogiński/Masecki/Moretti - "2525252525", Kits - "Four Years In Pieces", Baaba - "Baaba w Akwarium", The Wire - "Exploratory Music From Poland vol. 1", SzaZa - "Przed Poludniem Przed Zmierzchem", Cukunft - "Itstikeyt / Fargangenheit", Arszyn/Duda - "ŚĘ", Hera - "Hera", The Wire - “Exploratory Music From Poland vol. 2", Various Artists - "Easterndaze", Zeitkratzer - "Zeitkratzer plays PRES", Piotr Baron - "Kaddish", "Chopin Chopin Chopin" - Profesjonalizm, Sisters - "The Mono", Eric Shoves Them In His Pockets - "Lay Down", Kuba Płużek – "First Album", Dorota Masłowska - "Społeczeństwo Jest Niemiłe", Ireneusz Socha – "Shipbuilding", Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - "Sejny Jazz Cooperative", Krzysztof Pełech - "Not Alone", Jacek Mazurkiewicz - "Day In The Life Of A City", Slalom - "Wunderkamera", Polpo Motel - "Cadavre Exquis", Cukier - "821", Andrzej Bonarek - "Be free", Arszyn/Duda – "Automata".

Nagrywał muzykę do spektakli: "Goście" - raż. Ewelina Pietrowiak, "Paluszek" - reż. Jacek Malinowski, "Hedda Gabler" - reż. Ewelina Pietrowiak, "O matko i córko!" - reż. Bogna Podbielska, "Czas kochania, czas umierania" - reż. Tomasz Gawron, "Pokojówki" - reż. Ewelina Pietrowiak, "Horsztyński" - reż. Bogna Podbielska, "Paparazzi" - reż. Bogna Podbielska, "Pamięć wody" - reż. Justyna Celeda, "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" - reż. Bronka Nowicka, „Pasterka i Kominiarczyk" - reż. Monika Powalisz, "Sanatorium pod Klepsydrą" - reż. Robert Drobniuch, "Świetliki" - reż. Robert Drobniuch, "Trzy siostry" - reż. Agnieszka Glińska, "Godzina kota" - reż. Marta Ogrodzińska, "Merylin Mongoł" - reż. Justyna Celeda, "Kot w butach" - Robert Drobniuch, "Kac" - Michał Walczak, "Kwiaty dla Algernona" - Rafał Sisicki, "Matka cierpiąca" - Ewelina Pietrowiak, "Nibylandia" - Jacek Malinowski, "30 sekund" - Bogna Podbielska, "Człowiek śmietnik" - Bronka Nowicka, "Ostatni tatuś" - Michał Walczak, "Arabska noc" - Kasia Raduszyńska, "Someone who`ll watch over me" - Łukasz Kos, "Niepokoje wychowanka Torlessa" - Kuba Kowalski, "Golem" - Robert Drobniuch, "Lulu" - Michał Borczuch,"Dziady" - Piotr Jędrzejas, "0800" - Bogna Podbielska, "Oni" - Jarosław Gajewski, "Słowik" - Ewelina Pietrowiak, "Żołnierzyk" - Jacek Malinowski, "Alicja w Krainie Czarów" - Julia Pawłowska, "CDN" - Agata Biziuk, "Żydówek nie obsługujemy" - Piotr Jędrzejas, "Przyjacielowi, który nie uratował mi życia" - Michał Sieczkowski, "Portret Doriana Graya" - Michał Borczuch, "Teraz" - Renata Piotrofska, „Wieczór sierot” - Michał Borczuch, "Ona i ona" - Artur Urbański.

Jest producentem kilku remiksów m. in.: „Mademoiselle Madera” - zespołu Pink Freud, „Sex Apeeal” - Justyny Steczkowskiej, „Byłaś serca biciem” - Reni Jusis.

Napisał muzyke do sztuki "Autorevers" - reż. Justyna Celeda, "Komediant" - reż. Michał Kotański, "Intryga i Miłość" - reż. Katarzyna Raduszyńska, do filmu "Śniadanie" - Iza Plucińska, do filmu "Arctic Paper" - Ela Skrzypek, do sztuki "30 sekund" - reż. Bogna Podbielska, Ekspozycji "COP dla przyszłości. Ludzie - Przemysł - Architektura" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, muzyke do strony internetowej "COP dla przyszłości. Ludzie - Przemysł - Architektura" Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, www.cop.stalowawola.pl, "Każdy z 12 milionów. Hołd ofiarom obu totalitaryzmów." - Instalacja memoriałowa w ramach stołecznych obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, plac Piłsudskiego, 1–28 września 2009.

Wraz z Michałem Górczyńskim zrealizował dwa filmy "Robot & Honey" i "Map".